Fakültemiz 2018-2019 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti.

Fakültemiz 2018-2019 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti.

 Sağlık Bilimleri Fakültemiz 2018-2019 mezuniyet törenini gerçekleştirdi. 

Fakültemiz Mezuniyet Töreni Dumlupınar Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu , Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Prof. Dr. M. Cem Algın, Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi,Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, Kütahya Bld. Başkan Yrd. Salih Özden,  Genel Sekreterimiz Kutlu Önal ve diğer protokol üyeleri ile birlikte mezun öğrencilerin aileleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Duygu Perçin Renders öğrencileri daima ailenin bir ferdi olarak göreceklerini ve onların her zaman arkalarında durup, referans olacaklarını söyledi. Dekanımızın konuşmasında bazı öğrenciler duygulu anlar yaşadı.Ardından da Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu konuşmasında ‘’Yaklaşık bir yıl önce kurulan yeni Sağlık Üniversitemizden ve yüksekokuldan, fakülteye dönüşen okulumuzun ilk mezunları olarak tarihe geçmiş durumdasınız. İnsanlara ve insanlığa hizmet eden, ülkemize yararlı bireyler olmak adına her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum. Sizler; bizlerin her zaman aile ferdi olarak aramızdasınız. Ve şunu bilin ki, bizler her daim sizlerin arkanızdayız.’’ diye konuştu. 

Mezuniyet töreninde, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; Sağlık Bilimler Fakültesi Dönem Birincisi Hemşire Sibel Dağlıyar’ı tebrik ederek, diplomasını takdim etti.  Hemşire Dağlıyar ardından mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, başarısını ölümsüzleştirdi. 

Törende SBF öğrencileri meslek andlarını okuyarak, ailelerinden büyük alkış aldılar. Ardından diploma törenine geçildi. Programın sonunda ise mezunlar büyük bir coşku içerisinde keplerini attılar. Törende zeybek gösterisi de düzenlendi.