Kütahya’da Müziğin Coşkusunu Hissettirmek İstiyorlar

Kütahya’da Müziğin Coşkusunu Hissettirmek İstiyorlar

Kütahya’da Müziğin Coşkusunu Hissettirmek İstiyorlar

Kütahya’da Müziğin Coşkusunu Hissettirmek İstiyorlar

Amaç olarak, ‘’Üniversite gençliğini; müziğin ruhuyla birleştirip, ortaya çıkan enerjiyle Kütahya’da müziğin coşkusunu hissettirmek.’’ ilkesini içselleştiren Üniversitemiz Müzik Topluluğu üyeleri, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret ettiler.

KSBÜ (Kütahya)- Üniversitemiz Müzik Topluluğu (KSBÜMÜT) üyeleri, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret ettiler. Daha yeni faaliyete geçen KSBÜMÜT amaç olarak, ‘’Üniversite gençliğini; müziğin ruhuyla birleştirip, ortaya çıkan enerjiyle Kütahya’da müziğin coşkusunu hissettirmek.’’ ilkesini benimsemiş durumdalar. Topluluk Danışmanı, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Arş. Gör. İsmail Okur, Rektör Kavuncu’ya topluluk hakkında bilgi verdi. Okur, ‘’KSBÜMÜT olarak farklı projelerimiz bulunmaktadır. Bunlar arasında halka ücretsiz gitar ve ney kursları, koromuz ile özel gün ve haftalarda konserler, sanatçılarla söyleşiler, halka açık alanlarda piknik eşliğinde çevre temizliği, yürüyüşler ve bisiklet turları yer almaktadır.’’ diye konuştu.

‘’BİZ ÖĞRENCİLERİMİZE HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAMAK İSTİYORUZ’’

KSBÜMÜT üyelerinin projelerinden memnun kalan Rektörümüz, ‘’Biz öğrencilerimize her türlü imkanı sağlamak istiyoruz. Üniversitemizde Müzik Topluluğunun ve müziğin ruhuyla beslenen insanlarımızın faydalanabileceği bir stüdyo kurmayı hedefliyoruz. Bunun için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Öğrencilerimizin sadece derslerle değil, sosyal aktiviteler ile de ilgilenmeleri bizleri mutlu eder. Yetenekli öğrencilerimiz bulunmaktadır. Onları keşfedip, sanatları ile topluma kazandırmak, Kütahyamız için bir kazanç olacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından KSBÜMÜT üyeleri, Rektör Kavuncu’ya, ‘’KSBMÜT’’ yazılı porselen tabak hediye ettiler.